ספרים ופעילויות
אוי לא, ג’ורג’!

כתב ואייר: כריס הוטון/ הוצאת כנרת, זמורה-ביתן

יחולק באוקטובר/חשוון

לכלבלב ג’ורג’ קשה להתאפק ולא לעשות דברים אסורים. לפעמים הוא מצליח ולפעמים לא כל כך.
סיפור משעשע על הבחירה בין טוב לרע ועל האפשרות לתקן גם אם אנחנו מקלקלים.

פעילות בחיק המשפחה English / русский

לכלבלב ג'ורג' קשה להתאפק ולא לעשות דברים אסורים. לפעמים הוא מצליח, ולפעמים לא כל כך. סיפור קליל ומשעשע על הבחירה בין טוב לרע ועל האפשרות לתקן גם אם קילקלנו.

פעילות בחיק המשפחה

פעילות במעון

גלריה

רעיונות לשילוב הספר בגן

הורים יקרים,

 

לכלבלב ג'ורג' קשה להתאפק ולא לעשות דברים אסורים. לפעמים הוא מצליח, ולפעמים לא כל כך. סיפור קליל ומשעשע על הבחירה בין טוב לרע ועל האפשרות לתקן גם אם קילקלנו.

 

"אם אתה מאמין שיכולים לקלקל, תאמין שיכולים לתקן" (רבי נחמן מברסלב)

 

לא תמיד קל לשמור על הגבולות שהסביבה מציבה לנו. עקרון הבחירה החופשית בין טוב לרע הוא אחד מיסודות היהדות. כל אדם רשאי להחליט אילו מעשים לעשות ואילו לא לעשות. ואם המעשה שבחרנו מתברר כטעות, אפשר להתחרט עליו, ללמוד את הלקח ולא לחזור עליו. כך אנחנו מתקנים את מעשינו ולומדים להיות אנשים טובים יותר.

 

סיפורו של הכלב ג'ורג', שאוהב כל כך לחפור בבוץ, לחטט בפחי אשפה ולרדוף אחרי חתולים, מזכיר חוויות של תינוקות ופעוטות רבים, שנמשכים לא פעם דווקא למה שנאסר עליהם. להורים, כמו להָארִיס, יש להורים תפקיד חשוב, והוא להנחות את הילדים מה מותר ומה אסור וללמד אותם היכן עובר הגבול ביניהם, וזאת בנחישות, באהבה ובלי לאבד את חוש ההומור.

 

פעילות בחיק המשפחה

  • כדאי לקרוא את הספר יחד כמה פעמים. תוכלו לעצור בכל עמוד ולשאול את ילדיכם, "מה יעשה ג'ורג'?". הילדים יכולים לחזור בקול רם על המשפט "אוי לא, ג'ורג'!".
  • תוכלו לבחור חיית פרווה או להכין בובת גרב פשוטה ולהמחיז יחד את הסיפור. אפשר לטייל עם הבובה בין חדרי הבית ולחפש "פיתויים" שונים. מה תעשה הבובה שלכם בכל חדר? כיצד היא תתנהג? האם היא תצליח להתאפק?
  • כדאי לדפדף יחד בספר ולחפש באיורים את העוגה, את החתלתול ואת הפרחים. כמה פעמים כל אחד מהם מופיע בספר?
  • הסיפור מתאר את ההתמודדות של ג'ורג' עם דברים שאסור לעשות, אך ג'ורג' בוודאי עושה גם הרבה דברים מותרים! אפשר לחשוב עם ילדיכם אילו דברים טובים ג'ורג' אוהב לעשות ולהמציא סיפור משלכם: "כן כן, ג'ורג'!".
  • הסיפור מסתיים בשאלה "מה יעשה ג'ורג'?". אפשר להמציא יחד המשך לסיפור.