אודות
מהי תכנית ספריית פיג׳מה לקטנטנים?

ספריית פיג’מה לקטנטנים היא תכנית חדשה הפועלת בקרב ילדים בגילאי 2-3 במעונות יום ברחבי הארץ. מטרת התכנית לעודד אהבת הספר ושיח בנושאי ערכים ומורשת יהודית-ישראלית בחיק המשפחה ובמעון. במסגרת התכנית מקבלים כל ילדה וילד בגילאי 2-3 המשתתפים בתכנית שמונה ספרים שונים בשנה– שי לספריית המשפחה. קרן גרינספון ישראל מפעילה את תכנית ספריית פיג’מה לקטנטנים בשיתוף עם ארגונים המפעילים מעונות יום ברחבי הארץ.

 

ספריית פיג’מה לקטנטנים מבוססת על התכנית ספריית פיג’מה, תכנית ארצית שפועלת ביותר מ- 7,500 גני ילדים ברחבי הארץ. התכנית, מייסודה של קרן גרינספון ישראל, פועלת בשש השנים האחרונות בשיתוף משרד החינוך בגני ילדים ממלכתיים ברחבי הארץ. באמצעות התכנית  מחולקים כל שנה כשני מיליון ספרים ל-250,000 ילדי גן בישראל.

 

כיצד פועלת התכנית?

כל ילד וילדה המשתתפים בתכנית יקבלו במשך השנה שמונה ספרים איכותיים בעלי זיקה לערכים ולמורשת. צוות המעון יציג את הספרים לילדים ולאחר פעילות במעון יקבל כל ילד עותק אישי שלו, שי לספריית המשפחה. הספרים הינם ספרים המותאמים לפעוטות, היוצאים במהדורה מיוחדת ומלווים בהצעות לשיחה ולפעילות משפחתית מגבשת ומהנה.

 

הדרכה והכשרה:

לאורך השנה ישתתפו צוותי המעונות במפגשי העשרה והכשרה להפעלה מיטבית של התכנית. בכל חודש תישלח לצוותי המעון אגרת בדואר האלקטרוני ובה חומרי העשרה ורעיונות לפעילות.

המעון יקבל שני עותקים נוספים מכל ספר להמשך קריאה בקבוצה ולהעשרת הספרייה.

 

בחירת הספרים:

הספרים נבחרים על ידי ועדה ובה נציגות קרן גרינספון ישראל ומומחים לחינוך לגיל הרך, לספרות ילדים ולחינוך יהודי.

הם נבחרים על בסיס התאמתם למטרות התכנית ולפי קריטריונים של התאמה התפתחותית, איכות ספרותית ואמנותית וזיקה לתרבות יהודית ולמורשת ישראלית.

התכנית מעודדת הקניית הרגלים של קריאה משותפת, חוזרת וקבועה במעון ובחיק המשפחה, ומעשירה את הפעילות סביב הספרים לאורך השנה כולה.

להדפסה לחצו כאן