ספרים ופעילויות
הקיפוד הקטן

מאת: זאמנל / איירה: ונסה גוטייה / הוצאת מזרחי

יחולק ביוני 2019 / סיוון תשע"ט

החברים של הריסון הקיפוד עוזרים לו לסחוב הביתה תפוח גדול וכבד, ובתמורה מבקש כל אחד מהם לנגוס מהתפוח חתיכה. כשמגיע זמן הארוחה, הם מגלים שיש מעט תפוח והרבה חברים. סיפור מחמם לב על שותפים ועל שותפוּת.

פעילות בחיק המשפחה English / русский

הקיפוד הקטן מתלבט: הוא רוצה לאכול את התפוח הגדול שמצא ביער, אבל מה עם חבריו? גם הם רעבים, אם יחלוק איתם את התפוח, אולי יישאר רעב? אם נותנים, האם בהכרח מפסידים?

פעילות בחיק המשפחה

פעילות במעון

גלריה

רעיונות לשילוב הספר בגן

להדפסת/הורדת ההצעות להורים לחצו כאן

הורים יקרים,

הקיפוד הקטן מתלבט: הוא רוצה לאכול את התפוח הגדול שמצא ביער, אבל מה עם חבריו? גם הם רעבים, אם יחלוק איתם את התפוח, אולי יישאר רעב? אם נותנים, האם בהכרח מפסידים?

"מתן אדם ירחיב לו" (משלי יח, טז)

הפסוק בספר משלי מלמד שנדיבות אינה מפחיתה מהאדם הנותן אלא דווקא מוסיפה לו ומעשירה אותו. כאשר אנחנו מעניקים לאחרים הלב שלנו "מתרחב".

אומנם הקיפוד בסיפור אכל רק חלק מהתפוח, אבל הוא זכה לאכול דברים טעימים אחרים שהביאו חבריו בעלי החיים לארוחה, ובעיקר הוא זכה בחברים טובים איתם אפשר לחלוק ולשמוח!

 

אנו מאחלים לכם קריאה מהנה ושיחה נעימה!

פעילות בחיק המשפחה

  • תוכלו לדפדף יחד בספר ולחפש את החיות: הקיפוד, הארנבת, הסנאי והעכבר. האם גיליתם חיות נוספות מסתתרות ביער?
  • כדאי לקרוא את הספר כמה פעמים, כך יוכלו הילדים לזכור את רצף האירועים ולהצטרף אֲליכם לשורות החוזרות בספר: "רעבים ביער לא חסר, כדאי מאוד להסתתר...", ו"התפוח גדול, אפשר גם לכבד".
  • שוחחו יחד על רגעים שבהם אנו חולקים ומעניקים לאחר. הזכירו לילדיכם כיצד אנו מארחים חברים, חולקים צעצוע בגן או מכבדים מישהו במשהו טעים.
  • לכל חיה צורת הליכה ייחודית: הקיפוד צועד בצעדים קטנים, הארנבת מנתרת, הסנאי מדלג והעכבר הולך בטפיפות קלילות. תוכלו לשחק יחד במשחק חיקויים של הדמויות בסיפור: האחד מחקה את תנועותיה של החיה והשני מנחש מי היא.
  • ניתן להמחיז את הסיפור בעזרת בובות מארגז הצעצועים הביתי. אפשר גם להכין תחפושות של חיות משאריות בדים: גוזרים מהבדים אוזניים בצורות שונות, מדביקים אותן לקשתות לשיער והינה: קיפוד, ארנבת, סנאי ועכבר
  • החברים בסיפור נהנים מארוחה משותפת שבה כל אחד נותן משלו ומקבל מאחרים. אפשר לארגן עם חברים או עם שכנים פיקניק משותף שבו כל אחד מביא מאכל מהבית וחולק אותו עם אחרים.
  • תוכלו להכין עם ילדכם קיפוד מאצטרובל אותו יצבעו הילדים בצבעי גואש. למי תרצו להעניק את הקיפוד הצבעוני במתנה?