ספרים ופעילויות
זרעים של נשיקות

כתבה: איימי קראוס רוזנטל / אייר: פיטר ריינולדס / הוצאת ספר לכל  

יחולק בינואר/טבת

“ילדונת קטנה ומתוקה זרעה בגינה נשיקה. נשיקה? כן, נשיקה”. מה קורה כשהנשיקה נובטת? ומה תעשה בה הילדה? סיפור מלא טוב לב על שֶפע וברכה בנשיקה אחת יחידה.

פעילות בחיק המשפחה English / русский

האם אפשר לזרוע באדמה נשיקה? האם נשיקות יכולות לצמוח, לפרוח ולשמח עוד ועוד בני אדם? סיפור מפתיע ומקסים על ילדה קטנה הזורעת נשיקה שצומחת לאוצר של אהבה.

פעילות בחיק המשפחה

פעילות במעון

גלריה

רעיונות לשילוב הספר בגן

הורים יקרים,

האם אפשר לזרוע באדמה נשיקה? האם נשיקות יכולות לצמוח, לפרוח ולשמח עוד ועוד בני אדם? סיפור מפתיע ומקסים על ילדה קטנה הזורעת נשיקה שצומחת לאוצר של אהבה.

 

''בְּרָכָה עַד בְּלִי דָי''

(מלאכי ג י)

נשיקות הן דרך נפלאה להביע אהבה, קרבה וקשר חם. הברכה שאהבה מצמיחה היא ללא גבול, ממש ברכה עד בלי די! חינוך ילדים מיוסד על אהבה, וכאשר אנו מעניקים לילדינו אהבה ונשיקות, אנו זורעים בהם ביטחון, אמון ושמחה, שהרי ''בנשיקה אחת יש שפע ברכה''.

 

אפשר לאפות נשיקות ולחלק אותן לאהוביכם!

המצרכים

8 חלבונים

1/4 1 כוסות סוכר

כפית מיץ לימון טרי

אופן ההכנה:

מחממים תנור ל-130 מעלות.

מקציפים את החלבונים עם הסוכר ומיץ הלימון עד לקבלת קצף קשה ומבריק.

מרפדים תבנית בנייר אפייה, מעבירים את הקצף לשקית זילוף ומזלפים נשיקות.

אופים כשעתיים.

מחלקים נשיקות לכל החברים, השכנים והדודים!

 

 אנו מאחלים לכם קריאה נעימה ופעילות מהנה!

פעילות בחיק המשפחה

  • תוכלו להתכרבל יחד על הספה, לתת לילדיכם נשיקה ולשאול מתי הם אוהבים לקבל נשיקות, אם נעים להם להתעורר בבוקר בנשיקה, ולמי הם אוהבים לתת נשיקות.
  • כדאי לעצור את הקריאה בספר לפני שהנשיקה נובטת, ולשאול את ילדיכם אם לדעתם הנשיקה תצמח או לא. תוכלו לאפשר להם לדפדף בספר ולנסות לגלות בעצמם את המשך הסיפור.
  • הילדה בסיפור זורעת, משקה ומטפחת. ילדיכם יכולים לעזור לכם לשתול בעציץ זרעי פרחים או שתילי ירקות. תוכלו גם להנביט שעועית או גרגירי חומוס ולראות אתפלא הצמיחה.
  • אתם יכולים לצאת למסע נשיקות בבית, לנשק את כל בני המשפחה, להתקשר לסבים או לדודים ולתת להם נשיקה באמצעות הטלפון, ולהרגיש עד כמה הנשיקות משמחות ונעימות לכל המשפחה.
  • אפשר למרוח אודם על השפתיים ולהטביע חותמות בצורת נשיקות על דף חלק. אחרי שקיבלתם דף עטור בנשיקות, תוכלו לגזור את הנשיקות ולקשט בהן את חדר השינה של ילדיכם.