ספרים ופעילויות
לא בדיוק באותו הזמן

 כתבה : ליסה רוז / איירה: שירלי ויסמן / הוצאת מ. מזרחי

יחולק בפברואר/שבט

ספר חדש!

האם אפשר לאפות עוגה ולטפס על עץ באותו הזמן? האם ניתן גם לטאטא את הרצפה וגם לעמוד על הראש? ספר משעשע על משפחה אחת שמנסה לעשות דברים שונים בבת אחת, ועל הזמן המיוחד שלהם בשבת, כאשר הם מבלים יחד “בדיוק באותו הזמן”.

פעילות בחיק המשפחה

חיי הילדים מלאים בפעילויות מהנות, אבל לא את כולן אפשר לעשות בבת אחת. הסיפור מציג בצורה משעשעת מה קורה כאשר אנחנו רוצים לעשות כמה דברים יחד ומתאר את אחת ההנאות שאפשר ...

פעילות בחיק המשפחה

פעילות במעון

גלריה

רעיונות לשילוב הספר בגן

הורים יקרים,

חיי הילדים מלאים בפעילויות מהנות, אבל לא את כולן אפשר לעשות בבת אחת. הסיפור מציג בצורה משעשעת מה קורה כאשר אנחנו רוצים לעשות כמה דברים יחד ומתאר את אחת ההנאות שאפשר לחוות יחד ובכל שבוע – מפגש משפחתי בשבת.

 

''לַכֹּל זְמָן וְעֵת לְכָל חֵפֶץ'' (קהלת, פרק ג', פסוק א')

המפגש של ילדים צעירים עם מושג הזמן ותכנונו הוא מפגש מאתגר, ולעיתים קרובות הוא דורש מהם לדחות רצונות ולהתאזר בסבלנות. בכוחנו ההורים לסייע לילדים להבין מה נכון עכשיו, מה אפשר לדחות לזמן אחר ומה אפשר לעשות בכל עת ובכל מקום – לחוש את אהבתם של בני המשפחה.

 

אנו מאחלים לכם קריאה מהנה!

 

 

פעילות בחיק המשפחה

  • כדאי לדפדף יחד בספר: האם משהו בציורים הצחיק אתכם? אפשר לבקש מילדיכם לזהות בציורים את הפעולות של בני המשפחה.
  • בסוף הספר המשפחה מתכנסת לארוחת שבת משותפת. האם ילדיכם מזהים את בני המשפחה שיושבים סביב השולחן בסיפור? תוכלו לבקש מהם להצביע על הדמויות ולהיזכר בפעולות שכל אחד מהם אוהב לעשות.
  • בעזרת כלי פלסטיק וצעצועים תוכלו לערוך יחד סעודת שבת לבובות. כדאי לשאול את ילדיכם: את מי נזמין? מה יאכלו הבובות? מה אפשר לעשות בזמן הארוחה? ומה לא נכון לעשות בזמן הארוחה?
  • תוכלו לנסות לעשות דברים שונים באותו הזמן, למשל לשיר ולשחק בכדור, להתקלח ולהקשיב לסיפור, לסדר את הצעצועים ולמחוא כפיים. האם הצלחתם?
  • תוכלו לשוחח עם ילדיכם: מי הם בני המשפחה שלכם? מתי אתם מתכנסים לארוחה משותפת? מה אתם עושים בשבת?