ספרים ופעילויות
שלי מהבית

כתבה ואיירה: אורית ברגמן / הוצאת כנרת זמורה

יחולק ביוני/אייר

הציפורה לה-לה מביאה לים את המסננת, את הדלי ואת המגרפה שלה מהבית. היא לא רוצה לחלוק אותם עם החבר שלה, הפיל טוטו. סיפור חדש ושמח על התמודדות יומיומית מעולמם של הילדים: מה שלי, מה שלך ולמה הכי כיף לנו לשחק ביחד.

פעילות בחיק המשפחה English / русский

טוטו ולה-לה מבלים בחוף הים. האם קל להם לשחק יחד? האם הם מוכנים לחלוק זה עם זה את מה שכל אחד הביא מהבית? סיפור קיצי וחביב על חברות ועל ההנאה ממשחק משותף.

פעילות בחיק המשפחה

פעילות במעון

גלריה

רעיונות לשילוב הספר בגן

הורים יקרים,

טוטו ולה-לה מבלים בחוף הים. האם קל להם לשחק יחד? האם הם מוכנים לחלוק זה עם זה את מה שכל אחד הביא מהבית? סיפור קיצי וחביב על חברות ועל ההנאה ממשחק משותף.

 

''מַתָּן אָדָם יַרְחִיב לוֹ" (משלי יח, טז).

כבר בגיל צעיר ילדים יודעים מה שייך להם, מה שייך למישהו אחר ומה שייך לכולם. בתהליך הדרגתי הם לומדים לחלוק את שלהם עם אחרים. דוגמה אישית של הורים, חברים ואחים גדולים תעזור להם להפנים שיש ערך ותועלת בנתינה גם עבור הצד הנותן, שנתינה מרחיבה את הלב, היא משמחת, ובזכותה נרקמות חברויות.

 

קריאה נעימה ופעילות מהנה!

 

 

פעילות בחיק המשפחה !

  • כדאי לשבת קרוב זה לזה ולעיין יחד באיורים. אפשר לבקש מילדיכם להראות לכם מה עושים טוטו ולה-לה בכל עמוד. איך נראות הפנים של טוטו כשלה-לה מסרבת לחלוק איתו את הכלים שלה? מתי שני החברים שמחים?
  • תוכלו לבחור צעצועים או בובות פרווה ולהמחיז בעזרתם את הסיפור.
  • בסוף הסיפור טוטו ולה-לה "עושים שמח". אפשר להיזכר יחד מה גורם לכם שמחה ומה משמח אתכם כשאתם מבלים עם חברים.
  • אפשר לשוחח עם ילדיכם על ההבדל בין מה שפרטי למה ששייך לכל המשפחה. תוכלו לעבור בין חדרי הבית ולזהות מה הם הדברים שהם "רק שלי", למשל מברשת השיניים, ומה שייך לכולם, לדוגמה הספה בסלון.
  • האם ילדיכם אוהבים לשחק בחול? אפשר לשחק בחול בחוף הים, בחצר או בגינה בעזרת כלים פשוטים הנמצאים בכל בית: קופסאות פלסטיק, מסננת, כף, משפך ועוד.
  • כאשר מגיעים חברים לביקור, לעיתים קשה להתחלק איתם בצעצועים. תוכלו להחליט יחד מראש באילו צעצועים החברים יוכלו לשחק ואילו צעצועים תשמרו בצד. כדאי לעודד את ילדיכם לכבד את החברים ולחלוק איתם את משחקיהם, כדי שהם יזכו לחוות את ההרגשה הנעימה של חברות ושיתוף.