ספרים ופעילויות
מאה ושש דרוריות חביבות

כתבו: סמואיל מרשק ודניאיל חארמס / איירה: הילה חבקין / הוצאת עם עובד

יחולק במאי/סיון

“מאה ושש דרוריות חביבות חיו ביחד שמחות וטובות”. לכל אחת מהדרוריות תפקיד, וכולן משתפות פעולה כדי להמשיך ולשמוח יחד. ספר שמזמין את הילדים להכיר את היופי הטמון בשיתוף פעולה וללמוד הרבה מילים חדשות.

פעילות בחיק המשפחה English / русский

הדרוריות בסיפור עסוקות מאוד! יחד הן מנקות, מבשלות, מנגנות, ומבקרות את הדודה – ובסוף היום הן חוזרות יחד הביתה והולכות לישון, עייפות ומרוצות. הסיפור מזמין את הקוראים ...

פעילות בחיק המשפחה

פעילות במעון

גלריה

רעיונות לשילוב הספר בגן

להורדת/הדפסת ההצעות להורים לחצו כאן

הורים יקרים,

הדרוריות בסיפור עסוקות מאוד! יחד הן מנקות, מבשלות, מנגנות, ומבקרות את הדודה – ובסוף היום הן חוזרות יחד הביתה והולכות לישון, עייפות ומרוצות. הסיפור מזמין את הקוראים להכיר את היופי הטמון בשיתוף פעולה ובחיים בצוותא.

 

''הִנֵּה מַה-טּוֹב וּמַה-נָּעִים שֶׁבֶת אַחִים גַּם-יָחַד''

(תהילים קלג פסוק א)

החיים לצד משפחה וחברים מזמנים חוויות נפלאות ושיתופי פעולה שממלאים את הלב שמחה והנאה. ילדים צעירים, כמו הדרוריות בסיפור, חווים את השמחה שבשיתוף הפעולה ואת ההנאה ב"שבת אחים גם יחד".
.

קריאה מהנה!

 

פעילות בחיק המשפחה !

  • אפשר לבקש מילדיכם לדפדף בספר ולהתבונן באיורים, תוכלו לשאול אותם מה עושות הדרוריות בכל עמוד? איך נוסעות הדרוריות לבקר את הדודה ואיפה כל ציפור ישֵנה בסוף היום?
  • תוכלו לשחק יחד משחק: כל אחד בתורו מצביע על איור, והאחר מחקה את התנועות של הדרורית בתמונה.
  • בספר תמצאו מילים רבות חדשות! כדאי לחזור על שמות הפעולות של הדרוריות החביבות. האם ילדיכם מַכּירים את השמות של כלי הנגינה ושל כלי התחבורה?
  • האם דרוריות חביבות מתעופפות גם בסביבת ביתכם? אפשר לצאת לטיול בשכונה, להביט לשמיים ולחפש ציפורים. האם גם אתם שומעים אותן מצייצות?
  • גם במשפחה כל אחד תורם את חלקו. ילדים רבים שמחים להשתתף במשימות פשוטות; כדאי להזמין אותם לסייע בעריכת שולחן האוכל ובפינוי כלים ממנו בסיום הארוחה, בסידור צעצועים ועוד.
  • האם ילדיכם מַכּירים את השיר ''הנה מה טוב ומה נעים''? תוכלו לשיר ולרקוד יחד. אפשר גם להקים תזמורת משפחתית וליצור יחד כלי נגינה: רעשן מצנצנת קטניות, גיטרה מקופסת נעליים וגומיות, תופים מסיר וכפות עץ ולנגן יחדיו.